C.R.I.S. partenrid Eestis.

16.05-20.05.2023 külastasid meid ERASMUS+ projekti partnerid viiest erinevast riigist: Tšehhist, Hispaaniast, Türgist, Rumeeniast ja Leedust.

Esmane kohtumine esmapäeval oli tundeküllane. Olime oma partnereid siia väga oodanud. Kui kõik külalised olid kohale jõudnud jalutasime läbi vanalinna Kadrioru parki ja Lossipargist läbi Jaapani aeda. Jalutuskäiku saatis mõnus päike ning püüdsime ennast mitte häirida lasta külmast ilmast.

Järgmisel päeval külastasime Rocca al Mare vabaõhumuuseumit ja Tallinna teletorni. Õhtuks sõitsime Pärnu ja veetsime üheskoos mõnuse õhtusöögi ja jalutuskäigu rannas.

Kolmas päev oli väga töine. Hommikul starditi hotelli juurest ja ühine sõit viis meid Kaisma järve äärde. Kõik külalised olid lummatud selle koha maagilisusest, ilusast päikesepaistest ja kevadisest linnulaulust. Ära mainiti eriline rahu, mis seda paika iseloomustas. Meie tõist päeva sisustas Marika Saard, kes viis läbi pika koolituse Sisekaemus kaartide kasutamise kohta. Koolituse fookus oli seatud õpilaste enesehinnangu tõstmise ja ühistunde loomisele. Lisaks aitavad need kaardid rääkida rasketel teemadel, mida on tavaliselt lastega keeruline rääkida.

Koolitus oli väga mänguline ja hästi praktiline. Kõik tegevused prooviti kohapeal ise läbi. Lisaks iga tegevuse järgi jagasime oma mõtteid, kuidas neid tegevusi veel kasutada saaks.

Pausidelt tagasi tulles näitas õpetaja Abigail Kumel, kuidas rääkida õpilastega läbi esemete. Vihast rääkimine läbi sooda, äädika ja vee katse. Üksteise mõjutamisest läbi nugade jne.

Koolituse lõpus ei jooksnud me kohe linna vaid käisime ja jalutasime läbi ka Kaisma matkaraja.

Neljandal päeval külastati Pärnu-Jaagupi Põhikooli. Külaliste vastuvõtt algas uhke kontserdiga aulas. Meile esinesid rivitrummarid, rahvatantsijad, lauljad jne. Koolidirektor Katrin Kohjus tutvustas Eesti haridussüsteemi ja rääkis meie koolist.

Edasi tutvusime majaga ja õpilastega. Õpilased olid külalistest vaimustatud.

Edasi liikusime vallamajja, kus meid ootasid juba Tiiu Kallastu ja Tarvi Tasane, kes rääkisid külalistele valla ajaloost ja sihtidest.

Viimase õhtusöögi sõime restoranis Edelweiss. Sealne õhkkond oli nii hubane, et keegi ei soovinud lahkuda.  Seda põhustas kindlasti ka teadmine, et tagasi hotelli jõudes peame jätma üksteisega hüvasti, sest juba varahommikul sõidavad  esimesed sõbrad lennujaama.

Meil oli suur privileeg võtta vastu oma partnereid teistest riikidest. Nüüd ootame suve, et veidi puhata ja siis ootab ees järgmine kohtumine Hispaanias.

16.05-20.05.2023 külastasid meid ERASMUS+ projekti partnerid viiest erinevast riigist: Tšehhist, Hispaaniast, Türgist, Rumeeniast ja Leedust. Esmane kohtumine esmapäeval oli tundeküllane. Olime oma partnereid siia väga oodanud. Kui kõik külalised olid kohale jõudnud jalutasime läbi vanalinna Kadrioru parki ja Lossipargist läbi Jaapani aeda. Jalutuskäiku saatis mõnus päike ning püüdsime ennast mitte häirida lasta külmast ilmast. Järgmisel…