Pärnu-Jaagupi Põhikool – osales rahvusvahelises projektis Rumeenias

Pärnu-Jaagupi Põhikool – osales rahvusvahelises projektis Rumeenias

7.- 11. veebruaril viibisid Pärnu-Jaagupi Põhikooli õpetajad Abigail Kumel ja Meeli Tasane Rumeenias Brasov´is ERASMUS+ projekti kohtumisel (“Kaasamise sünergia: synergy for inclusion”).

Projekti teema oli selleks korraks rääkida ja mõtestada, mis laadi kiusamisi üldse esineb. Miks on kiusamine üldse võimalik? Rääkisime laste õigustest ja nende õigustest lähtuvatest kohustustest. 

Taaskohtumine partneritega oli väga meeliülendav. Peale saabumist Bukaresti viidi meid majutusse, kust edasi liikusime koos giidiga, kes meile tutvustas Bukaresti ajalugu ja tähtsamaid kohti. Ainus mõte kõike seda nähes oli, et olen ajas tagasi rännanud Eesti taasiseseisvumise aja algusesse. Teed ja hooned olid kulunud. Kultuuri poolest ja vaatamisväärsuste poolest on Bukarest väga rikas. Külastasime sealset teaduskeskust, kus saime osa põnevast Tesla elektri teemalisest tunnist. Eestis on  teaduskeskused väga kaasaegsed ja kõrgelt arenenud IT-lahendustega. Bukaresti teaduskeskusest oli võimalik näha erinevaid tuttavaid atraktsioone just kõige lihtsamatest vahenditest: peeglitest, kruvidest, traatidest, kettidest. 

Teisel päeval sõitsime Bukarestist 200 km kaugusel Brasovi linna, kus toimus meie kahepäevane koolitus. Koolitajaks Silvia Patru (Project manager at Dominou association, Edufor Craiova, Soroptimist International).  Päevad möödusid väga kiiresti, koolitaja tundis oma valdkonda. Ta oli mänguline ja andis väga häid ideid õpilastega arutamiseks nende õigustest ja ka nende kohustustest lähtudes kooli- ja küberkiusamisest. Palju oli meeskonnatööd ja häid draamaõpetuse kasutamise võimalusi. 

Koolituse pauside ajal oli meie aeg sisustatud erinevate vaatamisväärsuste külastamisega. Brasovis külastasime musta kirikut, Köie tänavat, Dracula – ja Peles lossi. 

Projekti raames jagasid osalejad enda kooli poolt ette valmistatud õpetajate lapsepõlvemänge. Pärnu-Jaagupi kooli 3.-5. klassi õpilased, keda juhendasid Anneli Sassor, Aile Jaansalu, Signe Sume, Karina Kotkas ja Abigail Kumel, valmistasid ette mängud Hispaania koolilastele ja meil on võimalus ära õppida nende õpetajate lapsepõlvemängud.

Järgmisena on meil suur au vastu võtta  projekti partnerid Pärnu-Jaagupi Põhikoolis vahemikus 16-20.05.2022.  

Meie projekti tegemisi saab jälgida cris.pjkool.ee lehel. 

Abigail Kumel
Projekti koordinaator

 

Pärnu-Jaagupi Põhikool – osales rahvusvahelises projektis Rumeenias 7.- 11. veebruaril viibisid Pärnu-Jaagupi Põhikooli õpetajad Abigail Kumel ja Meeli Tasane Rumeenias Brasov´is ERASMUS+ projekti kohtumisel (“Kaasamise sünergia: synergy for inclusion”). Projekti teema oli selleks korraks rääkida ja mõtestada, mis laadi kiusamisi üldse esineb. Miks on kiusamine üldse võimalik? Rääkisime laste õigustest ja nende õigustest lähtuvatest kohustustest. …