Emakeelepäeva koos ERASMUSEga

Täna tähistame meie koolis emakeelepäeval. Emakeel on midagi väga oluliste meie elus, mida kasutame igapäevaselt kogu elu.

See on päev, kus meenutame oma esivanemaid, kes on pannud aluse meie keele arengule.

Meie koolis koostöös ERASMUS projektiga sai sõnastatud kooli “10 Käsku” , mida sai klassis ühiselt läbi arutada ja kooli kõik õpetajad ja õpilased allkirjastasid lepingu.

Leping, mis sisaldab järgmisi põhimõtteid:

  1. Pean oma emakeeles viisakat väljendumist ja suhtlemist auasjaks.
  2. Ma ei tee kellelegi oma sõnadega haiget ega risusta emakeelt.
  3. Õpin ise ja luban teistel õppida.
  4. Austan oma vanemaid, õpetajaid, teisi täiskasvanud inimesi ja kaasõpilasi.
  5. Pean lugu teise inimese arvamusest.
  6. Arvestan teise inimese tunnetega.
  7. Aitan kiusatavat ja informeerin täiskasvanut.
  8. Austan teise inimese privaatsust.
  9. Olen internetis/äppides suheldes viisakas ja lugupidav.
  10. Käitun igal pool eeskujulikult.

Emakeel on iga eestlase tegelik ja tõeline hinge keel. Ükski muu keel ei puuduta seda nii intiimselt ja sügavalt. Nagu ka eksootiline päikeseloojang oma hunnitus ja muinasjutuliselt hingematvas ilus ei pane su hinge helisema sel moel kui karge suvehommik sillerdavas Läänemere lahesopis lainetel hulpiva valendava luigepaariga. Emakeeles on samblalõhna, üraskitest puretud puukoort, vesikasvude heljumist jõevoolus, jääkirme pragunemise mõnusat praksu, kõuemürinat ja sooja paduvihma – kõike, mida mäletad lapsepõlvest, oma hinge kodust. See on ühine kood, mis on meid läbi aastatuhandete tänasesse päeva kandnud; kaunis kingitus, mis ühendab meid esivanematega ja teeb eriliseks teiste rahvaste seas. Miski, mis soojendab südant ja mille juured on sügavalt maas. Oma keelega saame rikastada maailma, olla väärtuslikud, haruldased. Haldjakeel, on öeldud. (Katkend emakeelepäevale pühendatud esseest „Emakeelejonn“ https://toimetaja.eu)

Aitäh kõikidele abilistele. VIDEO RAAMATUST NÄED SIIN

A new book (1)

Täna tähistame meie koolis emakeelepäeval. Emakeel on midagi väga oluliste meie elus, mida kasutame igapäevaselt kogu elu. See on päev, kus meenutame oma esivanemaid, kes on pannud aluse meie keele arengule. Meie koolis koostöös ERASMUS projektiga sai sõnastatud kooli “10 Käsku” , mida sai klassis ühiselt läbi arutada ja kooli kõik õpetajad ja õpilased allkirjastasid…