ERASMUS+ koolituseis Leetu.

27.02-3.03.2023 osalesid Pärnu-Jaagupi Põhikooli õpetajad Abigail Kumel ja Karina Kotkas Leedus Pakuonis Põhikoolis Prienu maakonnas ERASMUS+ C.R.I.S-is kohtumisel. 

Kogu kohtumise vältel külastasime palju erinevaid ajaloolisi asupaiku. Vilnius, Trakai, Pakuonis, Kaunas ja Birštonas. Meeldiv äratundmine oli meie riikide ajaloolises sarnasuses. Kõndides läbi nende ajalooradade ja vaadates kogu keskkonda oleks nagu teinud rännaku ajas tagasi. Põnevaim koht, mida külastasime, oli “Užupio vabariik,” kus pidi ära unustama mured ja alati naeratama.  Birštonases oli eriti kodune tunne, kuna au sees selles asulas on mineraalveed ja ravimuda. 

Paukonise kooli ülesandeks oli meid treenida pedagoogilise draama õppes. Selleks olid kohale kutsutud tantsu- ja draamaõpetajad Ieva Jackeviciüte ja Raimondas Klezys. Koolituse läbivaks teemaks oli üksteise ja iseenda usaldamine, kuulamine ja jälgimine. Vabas õhkkonnas läbiti erinevaid mängulisi situatsioone, kus puudu ei tulnud naerust ja üksteise mõistmisest.  

Koolituse läbides mõistsime, kui kinni me oleme oma raamides ja kui palju me sõltume teiste inimeste  arvamustest. Päeva lõpuks tundsime koolituse vabastavat effekti. Võime julgusega tunnistada, et koolituse lõppedes kogesime tõelist meeskonna ühtsust.  

Paukonise Põhikool pakkus meile tõelist ajarännakut lapsepõlve, kus kooli põrandad olid vanast punasest puidust ja astudes võisid kuulda kiuksumist jalge all, vana koolikell kutsumas tundidesse, kolletunud plakatid seintel. Kuigi koolimaja sisemuselt oli iganenud, siis paljudes klassides oli näha, et tähelepanu on pööratud õpilaste õppetingimustele mitte välisele ilule. 

Põnevust pakkus meil algklasside korradatud iga-aastane kevadlaat, kus õpilased müüsid enda meisterdatud tooteid. Ostlema tulid õpetajad, õpilased ja vanemad. Algklasside õpilased suhtlesid meiega julgelt inglise keeles.  

Viimane õhtusöök oli täis põnevaid mänge ja draamat. Eriti tekitas melusünnipäevalaulu laulmine erinevates keeltes.  

Ühiselt sai arutatud järgmise ja ühtlasi ka viimase kohtumise üksikasju.  

Jääme põnevusega ootama projekti kokkuvõtvat kohtumist Türgis, kuhu on kaasatud ka kõikide osalejariikide õpilased.  

 

 

27.02-3.03.2023 osalesid Pärnu-Jaagupi Põhikooli õpetajad Abigail Kumel ja Karina Kotkas Leedus Pakuonis Põhikoolis Prienu maakonnas ERASMUS+ C.R.I.S-is kohtumisel.  Kogu kohtumise vältel külastasime palju erinevaid ajaloolisi asupaiku. Vilnius, Trakai, Pakuonis, Kaunas ja Birštonas. Meeldiv äratundmine oli meie riikide ajaloolises sarnasuses. Kõndides läbi nende ajalooradade ja vaadates kogu keskkonda oleks nagu teinud rännaku ajas tagasi. Põnevaim koht,…